Trip to the England + Paris - Den první (30.5.2014)

25. června 2014 v 13:13 | Scriptie |  Deník
Takže, je to tady. Začínám psát 10.6.2014 v 21:20. Končím dne . Vím, trochu opožděně, ale co na tom sejde. Začala jsem, no ne?
Fotka byla pořízena v muzeu voskových figurín Madame Tussaud. A pokud ho někdo z vás čirou náhodou nepoznal, tak je to slavný Sherlock Holmes (zrovna tady je zobrazen v podobě Roberta Downeyho Jr) (vím, že Sherlocka ztvárnil taktéž Benedict Cumberbatch - Sherlock BBC - seriál).DEN PRVNÍ - PÁTEK - 30.6.

Přišly jsme pozdě. Překvapivě. U školy se čekalo jen na nás. Jeli jsme totiž ještě s jednou jinou školou, takže ti už tam byli nasazení (?). Odjeli jsme hned po našem příchodu.
No a začal docela frmol. Poněvadž jsme byli poslední, neměli jsme moc na výběr, kam si sednout. Takže jsem se s Terkou posadila úplně dozadu vedle dvou osmaček z naší školy. Vydrželi jsme takhle několik hodin, než jsme se vyměnili s šesťákama - taky z naší školy. Ukázalo se, že sedíme naproti celé řadě kluků z jiné školy. Nebavili se s námi moc a tím pádem jsem se ani nebavila já s nimi. Totiž, to já seděla u uličky a měla na všechno super výhled.
Jeli jsme docela dlouho, snad dvanáct hodin i s přestávkami. Musím poznamenat, že Německo má boží záchody!
Na trajektu jsme byli kolem půl čtvrté ráno. Všichni byli samozřejmě díky autobusu extrémně nevyspalí. Jednak proto, že to bylo nepohodlné, a jednak proto, že z druhé školy (říkejme jim "nenaši") se vyklubali pořádní zákeřňáci. V noci dělali "kanadu" a kreslili spícím lidem na obličeje různý kraviny. Nám se z nějakého (ale suprového) důvodu vyhnuli, takže jsme byly docela v pohodě.
Na trajektu jsem si v Costě koupila horkou čokoládu (btw - 2 libry v čudu) a doufala, že ji nevyzvracím v okamžiku, kdy opět vyjedem autobusem.
Pluli jsme kolem hodiny, než jsme vyrazili do Lonýdna. A našich devět hodin pohybu odstartovalo. V Londýně bylo krásně. Výjimečně se nám vydařilo počasí, takže sluníčko svítilo. Sice všude bylo spoustu lidí, ale kde dnes není, že. Zastavili jsme se u trhu, očividně zvaném Borough Marketu. Měli tam skvělé sladkosti (ne, že bych si něco kupovala) a pusinky o velikosti zaťaté pěsti. Jen při pohledu na ně mě zabolely zuby.
Viděla jsem slavný Tower Bridge, jenž jsem musela vyfotit snad desetkrát, jelikož slunce bylo za ním a tak se na fotkách jevil černý.
Posléze jsme navštívili jakousi starou bitevní loď. Bylo to suprově ozvučené a realistické figuríny. V různých místnostech byly jiné postavy a každá dělala něco jiného v závislosti na tom, kde se nacházela. Musím přiznat, že to někdy opravdu zvláštně páchlo. Netuším čím, ale je to tak.
Pak jsme měli menší zastávku kdesi u metra. S Terkou nám trvalo snad půl hodiny si vybrat jídlo a ještě si ho objednat a počkat, než nám ho přinesou. Koupily jsme si za složený peníze pizzu (dalších 6 liber (resp. 3, jelikož jsme se s Terkou rozdělily) pryč) Margharitu. Bylo to těsto, na tom sýr a uprostřed lístek nějaké bylinky. Prostě velmi záživné jídlo (to byl sarkasmus, pokud to někomu nedošlo... :D).
No a nakonec jsme se vydali k metru. Měli jsme samozřejmě štěstí a nejbližší zastávka byla uzavřená, takže jsme museli pěšky na další stanici. Když nám průvodkyně rozdala plánky "UNDERGROUND", málem mi vypadly oči z důlků. Bylo to obrovské! To byste strávili několik hodin jen tím, že byste projížděli všechny ty stanice. A nás cíl byla Baker Street. Sem jsem se těšila, ale nakonec byla zklamaná. Šli jsme jen po té ulici, viděli nějakou velkou sochu "The Great Detective Sherlock Holmes" a ani nás nenechali ji vyfotit, jak jsme spěchali. Ale navštívili jsme Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Upřímně, bylo to boží. Nejdřív jsme tak nějak prosvištěly (já, Terka, Naty a ~Ann~) všechny ty figuríny, co tam byly. Pak jsme šly k hororům. Byla tam tma a všude byly postavy, které prováděly jiným různé mučící techniky. Nic hezkého na pohled, ale hrozně mě to fascinovalo. Díky mému Kilíčkovi jsem to na fotkách navíc viděla lépe, než ve skutečnosti. No a pak následovala Chodba Strachu, do čehož mě překecaly holky. Jít tam sama, podělám se strachy, soudě podle jekotu, který jsme slyšeli.
Ale nakonec to nebylo tak zlé. ~Ann~ šla jako první, takže všechno schytala, chuděra. Já šla jako poslední a ani se tolik nelekala, poněvadž jsem věděla, co mě čeká. Spíš jsem se bála kvůli té atmosféře.
Podívali jsme se na postavy od Marvelu (tzn. viděly jsme Kapitána Americu, Iron Mana, Spider-mana atd.) Taky tam byl Hulk a ten zabíral místo od podlahy až ke stropu. Ale krásnej byl, to ano. Po pěti minutovém čekání nás vpustili do nějakého 4D kina. Pustili tam jeden díl malovaných Marvelů s úžasnými efekty a brýlemi k tomu. Třeba když spadli do vody, ohodily nás kapky vody. Skvělý. Na konec programu jsme se projeli ve "vláčcích", které vypadaly jako zakrslí taxíci. A sledovaly jsme historii Anglie pomocí pohyblivých voskových postav. Bylo to fantastické. Hrozně se mi tam líbilo. Mít tu šanci, jela bych tam znova!
V underground jsme byli všichni opět mrtví, usínali jsme ve stoje apod. Ještě jsme se procházeli po povrchu Londýna, ale jaksi jsem ztrácela pojem o tom, kam všude vůbec jdeme. Chtěla jsem našeho Arnolda (= jméno našeho autobusu). Viděli jsme London Eye, Big Ban, "vajíčko," a nějakou rovnou cestu, která byla po obou stranách lemována vlajkami Velké Británie. Na autobus jsme čekali tak patnáct minut, než se konečně uráčil přijet. A nakonec jsme odfrčeli na parkoviště za našimi dočasnými rodinami. To by jsme to ale nebyly my čtyři holky, kdyby se naše rodina nezpozdila asi o půl
hodiny, že. Prý jí to nikdo neřekl a tak. V podstatě jsem si s ní jako jediná povídala. Působila milým dojmem a dověděla jsem se, že ona i její děti jsou z Turecka. Až v autě jsem si uvědomila, že volant mají na levé straně. Totálně mě to zmátlo. Ne, že bych nevěděla, že normálně jezdí vlevo, ale netušila jsem, že i volanty mají na druhé straně.
Večeře byla dobrá, stejně jako naše ubytování. Měli jsme samostatný, dvou pokojový, přistavěny "domeček." V jedné místnosti byla ložnice se čtyřmi postelemi (jedna manželská, jedna naproti tomu a jedna palanda). Holky se ani nestačili rozhlédnout a už jsem vykřikovala, že si zabírám palandu.
Po večeři, sprše a natočeném videodeníčku jsme si šly po namáhavém dni lehnout. Když jsem se hrabala dolů, že zhasnu (jelikož odmítaly vstát z postele), holky mě strašily, že pod postelí je nějaký duch a takové ty kecy. Dokonce mě Naty chytila za nohu, když jsem lezla zpátky nahoru. Upřímně, dost jsem se lekla.
No, a to je asi první den. :) Ještě pár fotek:

***
***
***
(Borough Market, viz výše)
***
(figurína z bitevní lodi)
***
***

Den Druhý >>>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 25. června 2014 v 13:47 | Reagovat

Oh my god, ty sladkosti! :DD tohle vidět naživo, tak se neudržím :DDD
Jinak, jsem ráda, že se ti tam líbilo. :D Když jsem četla tvůj deník, měla jsem pocit, jako by jeho části byly psány mou vlastní rukou. :D Tak třeba ta cesta. :D Taky jsme s kamarádkou seděly naproti "nenašincům" :D a taky byli dost zákeřní :D A máš pravdu, německý záchody jsou incredible! :DDD
Závidím ti ten výlet do muzea Madame Tussaud... Já byla v Londýně už dvakrát a ještě ani jednou jsem se tam nedostala. Ach jo :/
Jakou jste měly rodinu? My jsme byly s kamarádkou dvě u nějaký matky s dcerou tak přibližně stejně starou, jako jsme byly my, a obě byly hrozně milé. :3 Ale taky jsem si s nimi povídala prakticky jenom já :DDD

2 Scriptie Scriptie | Web | 25. června 2014 v 14:22 | Reagovat

[1]: Naše rodina byla fajn. Paní jsem sice občas nerozuměla, ale dalo se to. Měla dvě dospělé děti, dceru a syna. Dcera se jí v naší přítomnosti vrátila z univerzit, takže nám o ní paní stále vyprávěla.
Jinak, jsem moc ráda, že se líbilo. :)

3 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 25. června 2014 v 15:40 | Reagovat

Páni, závidím :3 Jestli se JÁ někdy dostanu do Anglie, tak tu bude nejdřív za 4 roky :( Jelikož naše škola jede hned 2. září, ale nás coby sekudnány/na začátku roku terciány neberou :(

4 ~Ann~ ~Ann~ | 25. června 2014 v 17:08 | Reagovat

Moc pěkné! Jo, a jen tak mimochodem za tu nohu jsem tě chytila já! :D
Promiň. Ale bylo to tam moc fajn. Jsem ráda že jsem mohla být s tak inteligentníma a vzorně se chovajícími dívkami :D. Ale jinak to tam s váma bylo hrozně fajn a jela bych klidně znovu! Možná že by jsem měla udělat druhou část i já :D

5 Eliza Eliza | Web | 25. června 2014 v 17:43 | Reagovat

Hej, tak tenhle trip ti závidím :) Vypadá to, že jste si to tam užili a navíc, fotky jsou supr :) A to, že jste nejdřív příšly pozdě...Hele, to dobře znám xD V Londýně jsem byla, ale tys ho teda prolezla lépe, ráda jsem se nechala inspirovat na další návštěvu a těším se na pokračování tvých story z Londýna :) A pak na Pařííííž :D

6 Zoe Haak Zoe Haak | Web | 27. června 2014 v 12:53 | Reagovat

Já jedu jen do Londýna, ale se školou, ale až v září :(
Jo a dnes odjíždím na dva týdny mimo internet, takže nebudu obíhat.
Ahoj!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama