Źiví mrtví: Cesta do Woodbury - Robert Kirkman a Jay Bonansinga

19. ledna 2014 v 20:46 | Scriptie |  Recenze
The Walking Dead Źiví mrtví:Cesta k Woodbury
Autoři: Robert Kirkman a Jay Bonansinga
Oficiální název: The Walking Dead: The Road to Woodbury
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 316
Ze série: Živí mrtví #2

Článek obsahuje obrázky zombíků. Nekoukat se, pokud se bojíte. :DAnotace: Ve světě, v němž lidskou civilizaci nahradily hordy krvežíznivých zombií, existuje jen jeden cíl - přežít. Ve druhém díle trilogie Jaye Bonansingy ze světa Živých mrtvých se dále odvíjí příběh Guvernéra a jeho boje proti chaosu, v němž podle něj účel světí jakékoliv prostředky a řád musí být nastolen za každou cenu. Přežít ovšem chce i Lilly Caulová, které se Guvernérovy metody ani trochu nezamlouvají. A své k tomu chtějí říct chodící mrtvoly, kterým jde o jediné - ukojit neukojitelný hlad. Místem jejich sporu je malé opevněné městečko v Georgii, kdysi známé jako Woodbury, a jeho výsledek je všechny změní navždy!


Možná někteří z vás znáte stejnojmenný seriál, komiks či PC hru. Netuším, jak moc jsou si navzájem podobné, ale myslím, že základ to má vcelku stejný. A jelikož vám to chci pořádně okořenit, můžete si všimnout krásných zombíků, které vám sem přikládám. Jo, začínám se kazit.
Z mého pohledu: Tak tuhle knihu za žádnou cenu nedoporučuji lidem se slabým žaludkem nebo těm, kdo přímo nesnáší otevřený konce či lidem, kteří nemají rádi smrt hlavní postavy/postav. Když jsem ji dostala do ruky, byla jsem připravena na spoustu věcí. Ovšem, ne na detailně popsané zombíky a způsoby, jak je zlikvidovali. No, tady vám napíšu menší úryvek: Josh zaťal ostrý konec kladiva do spánku muže v nemocniční košili. Zazněl praskavý zvuk, jako když taje led v plastovém tvořítku. Mozková hmota vytryskla, s hlasitým zasyčením se uvolnil oblak stlačené hniloby a bývalý pacient se zhroutil. A to je prosím, teprve první kapitola.
the walking dead (1099) Animated Gif on Giphy
Na druhou stranu, celý příběh byl napsaný naprosto božsky. Lidé měli vlastní chyby, nikdo nebyl dokonalý a opravdu to tam nebylo jako v pohádce. Příběh mě okamžitě vtáhl do děje, moje fantasie pracovala o sto šest a tak jsem o představy rozprsklých hlav neměla nouzi.
Lilly Caulovou, coby jednu z hlavních postav jsem si vcelku oblíbila, jelikož mi přišel povědomý její strach. Nemyslím ze živých mrtvých, ale třeba z toho, že ji nepřijmou na nějakou školu - jak jsem se dočetla v jednom skoku do vzpomínek. Dále se mi líbil Bob. Sice alkoholik, ale stydí se za to a je celkem milý.
Musím říct, že některé postavy tu byly vážně pošahané. Například Guvernér. To je kapitolka sama pro sebe. Navíc se o něm začnete dovídat, až když se naše pětičlenná skupina přežívajících dostane do městečka Woodbury - a že je to ale pořádně násilné, hororové město. Tam bych se neodstěhovala, i kdyby mi za to dali milion.
Celá kniha má osobitou, strašidelnou atmosféru, protože nikdo na pasece neslyšel, jak se mrtví blíží zpoza vysokých stromů, jak nám oznamuje první věta.
Opravdu skoro nemám slov. Silně na mě zapůsobila, jelikož jsem při smrti jedné z postav brečela, spolu s Lilly jsem ho nesnášela a držela jsem jí palce při jeho odstranění. Bohužel, jak už to tak bývá, měla smůlu a to jakože velkou a tak musela pak dělat velmi špinavou práci. Ale to vám nepovím, protože kdybych to vyzradila, kniha by ztratila své kouzlo tajemnosti a nepředvídatelnosti.
the walking dead (1099) Animated Gif on GiphyAbych to shrnula. Po dočtení příběhu se knížka stala mou srdcovkou a až budu někdy chtít napsat nějaký horor, ve kterém budou z uší lézt mozkové šťavy, určitě sáhnu po téhle, abych se nechala inspirovat. Má čestné první místo na mém žebříčku oblíbených knih, hned vedle Dcery kostí a dýmu.
Takže. Pokud sháníte nějakou dobrou, melancholickou, smutnou a morbidní knihu, doporučovala bych tuhle, přestože za sebou moc hororů nemám. A věřte mi, že až se ocitnete ve Woodbury, nikdo vám nepřijde normální. Nikdo. Věřte mi.
A vsadím se, že Guvernér bude pro vás ten nejpošahanější. Nebo raději ne, nebudu se vsázet. Kdo ví, jaké zlo ve vás třímá. smajlík

Sečteno podtrženo, Živí mrtví ode mě získávají plný počet bodů. :)
Jedná se o recenzní výtisk, za který bych moc ráda poděkovala knihcentru. Knihu najdete zde

Miniatura knihy - http://www.knihcentrum.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 20. ledna 2014 v 8:29 | Reagovat

Plastové tvořítko, hahah, to je fakt dobré. :)

2 Xanya Xanya | Web | 20. ledna 2014 v 14:55 | Reagovat

Jů,zombíci! Jsou trošku hnusní,ale nic co se by nedalo přežít. :D
Takové knihy čtu docela ráda,snad se k ní někdy dostanu. :))

3 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 20. ledna 2014 v 16:54 | Reagovat

Já jí viděla v knihovně, lae nechtělo se mi to začínat, protože to vypadalo jako nějaký pokračování O_o :D
Krásná recenze :33 Super animace xD :D :D :D

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 20. ledna 2014 v 19:23 | Reagovat

Tak to bych si nemohla přečíst... bych umřela strachy. Tenhle druh knih nemám zrovna v lásce. Ale recenzi máš hezkou:-)

5 Abigail Abigail | 22. ledna 2014 v 15:03 | Reagovat

No vypadá to zajímavě, hlavně ty obrázky... se mnou to sice nic nedělá, ale ségra mi zrovna donesla jídlo a já to měla na obrazovce =) no nic, podle tvého popisu vypadá knížka skvěle =) Určitě si ji přečtu i přes její hodně dobře a brutálně popisovaný obsah=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama