Jsem roztříštěná - Taherah Mafi

17. října 2013 v 19:52 | Scriptie*13* |  Recenze
Název knihy: Jsem roztříštěná
Autor: Taherah Mafi -ová
Oficiální název: Shatter Me
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 287
Ze série: Roztříštěná #1Jsem prokletá. Mám dar.
Jsem zrůda. Jsem víc než jen člověk.
Můj dotek je smrtící. Můj dotek znamená sílu.
Jsem jejich zbraň. Budu se bránit.
Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná...
Kniha, kterou máte v ruce, vás bude děsit. Tuhle knihu nebudete moci odložit.

Z mého pohledu: Po téhle knížce jsem pokukovala už nějakou dobu. Zaujal mě styl autorčina psaní - byla to první kniha, ve které se objevují škrtance, což působí dojmem deníku. Čímž tato kniha v podstatě je. Ani obálka není k zahození, je tam celkem hezky vidět to "roztříštění."
Ale abych se vyjádřila k příběhu. Nejsem zvyklá na přítomný čas, tady mi však nijak výrazně nevadil. Naopak, řekla bych, že se sem celkem hodí.
Moc se mi líbilo, jak Juliett (autorka) popisuje život tam. Jak všechno popisuje, odůvodňuje a často se vyjadřuje v číslech, jak můžete vidět hned na první stránce: Jsem zavřená už 264 dní. (...) Zavřeli mě do cely, která má 10 metrů čtverečních, 1 okno a 4 holé stěny. Za 264 dní v izolaci jsem nevyslovila ani jedno ze 42 písmen abecedy.
Je mi trošku líto, že nám trochu více neukázala život tam venku. Jak to tam vypadá a tak. Myslím, že by to bylo rozhodně velmi zajímavé.
Nejdříve se tam ukáže první další postava, kterou poznáme už v první kapitole. Adam. Heh, rozhodně není špatný, to ne. Ale ani jsem si ho nijak extra neoblíbila. Nevím proč, přijde mi celkem... stejný? Divný?

Dnes uvidím ptáka. Bude bílý a na hlavě bude mít korunku ze zlatých pírek. Bude létat.

Na scénu přichází záporák, který si myslí, že on s Juliett jsou stejní - stejně zkažení. No, o tomhle chapovi si myslím své, nechci vám toho o něm však mnoho říct. Snad jen to, že je to celkem parchant.
Jestli mám být upřímná, taky mě mrzí, že Juliett je součástí "milostného" trojúhelníku. Nebo snad čtverce? No, raději nic.
Nevím, mám pocit, že je to skoro v každé knížce, takovýto spletilý vztahy. Ona miluje jeho, on miluje ji, ale v lásce jim brání ten a ten. He?
Dobrá tedy, pokračujeme dále. Stane se spousty důležitých věcí, dostanou se tam a tam, několik věcí se pokazí a něco se jim naopak podaří. Ocitáme se na jednom důležitém místě, kde Juliett začne nový život. Protože tentokrát? Tentorkát jsem připravená. Zjistí tam, že není jediná, kdo má podobný dar/prokletí, díky čemuž se z ní stane méně upjatý člověk.
A oblíbená postava? Nebudete tomu věřit, ale nejvíc sympatická se mi stala jedna z nejvedlejších postav. Její jméno je Brendon. Objeví se až úplně ke konci a má v sobě něco, díky čemuž jsem si ji velmi oblíbila. Vím, že je to divné, ale prostě...!

Souhrn: Nebylo to špatné, ovšem, četla jsem i lepší. Díky tomu má ode mě:

Anotace, a kurzívou vyznačené věty jsou opsány z knihy
Obrázek je z bux.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 18. října 2013 v 7:11 | Reagovat

O téhle knížce už jsem hoooodně dlouho přemýšlela. Ale ještě jsem nebyla schopná ji koupit. Ale asi tak v nejbližší době udělám. xD

2 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 25. října 2013 v 17:45 | Reagovat

Na MK ( mořský koník) mi jí jedna holka celou převyprávěla - zabralo to celé odpoledne - ale asi něco vynechala O.o :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama