Dcera kostí a dýmu - Laini Taylor

10. října 2013 v 17:26 | Scriptie*13* |  Recenze
Název knihy: Dcera kostí a dýmu
Autor: Laini Taylor -ová
Oficiální název: Daughter of Smoke and Bone
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Knižní Klub
Počet stran: 368
Ze série: Kost přání #1
Bylo nebylo, anděl a ďábel se do sebe zamilovali. Neskončilo to dobře.

Anotace: Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tyto mýtická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým vlástním posláním kterým ji pověřil její čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla vypukne.

Z mého pohledu: První dojem na mě udělala obálka. Dle mého názoru je jednoduchá, přesto povedená. Jen co jsem si přečetla anotaci, okamžitě jsem věděla, že si ji musím koupit. No řekněte, kolik zajímvých a originálních příběhů se odehrává u nás? Dobře, uznávám, že jména typu Kazimír a Světlana jsou trochu zastaralá, ale jen tím - řekla bych - autorka ukazuje, že děj se doopravdy odehrává v Česku.
Prvních pár stránek jsem si užívala, jelikož zde byl celkem podařeně vyzobrazen život normálního teenegera s neobvykle modrými vlasy. Problém s názvem Kazi a jeho odhalování mě neuvěřitelně pobavil. Nebo Kazimírova svědivka, kterou Karou přivolala pomocí svých korálků - korálků přání.
Nejvíc zábavy si podle mě užijete v okamžiku, kdy si musíte představovat Karouinu rodinu. Napřiklad takovou Issu, cituji: "... od pasu dolů had a od pasu nahoru žena, s nahými oblými ňadry jako z rytin v Kamasútře, s kápi a jedovými tuby kobry a s tváří anděla."
Prostě nádhera. Vlastně, představovat si celý ten svět. Jak co probíhá a tak.
Taky se mi líbí, že tu není dobro a zlo. Nebo možná je, ale kdo určí, co je co? Jsou dobří serafíni - andělové stvoření z ohně? Nebo chiméry, které jsou složeny z nejrůznějších částí zvířat a lidí? A kdo je zlý?
V některých chvílích je dobré pozorně číst. Hlavně tedy kolem čtyřicáté kapitoly. Je prostě úžasné, jak Laini dokázala vymyslet svůj svět, a všechny ty věci se zuby, jak dokázala propojit dva různé životy v jeden. Koho by kdy napadlo, že zuby jsou tak důležité? Nebo třeba Karouina hamsa znamení.
Myslím, že bych o téhle knížce dokázala mluvit ještě dlouho, ale pak bych vám toho prozradila zbytečně moc, takže to utnu. Říká se, že je dobré skončit v nejlepším, ne? :)

Souhrn: Kniha se mi líbila, příběh je originální, poutavý a i přes to, že je knížka na pohled malá, se do ní vešlo přes třistapadesát stránek. Proto si ode mě odnáší nádherných pět hvězdiček z pěti:Anotace z databazeknih.cz
Obrázek je z bux.cz
Citát a popis Issy je z knihy
Hvězdičky jsou od MAKY.OREL
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 11. října 2013 v 21:43 | Reagovat

Tak to si přečtu!! :D

2 littleluri littleluri | 12. října 2013 v 22:19 | Reagovat

O té knížce jsem hodně slyšela, nejvíc mě zaujalo že se odehrává u nás...
No, asi si ji přečtu :D
Moc pěkná recenze :)

3 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 13. října 2013 v 10:28 | Reagovat

Tú knihu som zbožňovala. Bolo to originálne a tajomné a veľké plus u mňa bola Praha, pretože dnešní americkí autori stavajú na miestach, ktoré poznajú - v amerike... Laini si aspoň dala tú námahu, aby si našla niečo o Prahe a o Slovanoch... s menami sa trošku sekla, ale čo už? :D Za prvé dve tretiny by som jej dala 5 hviezdičiek, ale posledná tretina mi veľmi nesadla... neviem, asi som prečítala romantických kníh príliš veľa, aby ma to ohúrilo a čakala som skôr nejaký boom ku koncu, ako to väčšinou býva. Takže odo mňa Dcéra dymu a kosti dostala 4 hviezdičky... a konečne by som si chcela prečítať druhú časť, ale keď som prečítala jednu negatívnu recenziu... trochu ma to odradilo a bojím sa, že bude mať pravdu. Nič no. :D Mám ešte doma 4 neprečítané knihy a 1 kniha je ešte objednaná, tak zatiaľ mám čo čítať.
A do AFFS ťa rada vezmem. Už si ťa idem zapísať. :)

4 Annie Potterova Annie Potterova | E-mail | Web | 13. října 2013 v 16:57 | Reagovat

Vypadá to velice zajímavě!! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama