Svět za zrcadly - 10. kapitola

2. srpna 2013 v 17:54 | Scriptie*13* |  Svět za zrcadly
Omlouvám se za neaktivnost, ale "musela" jsem ségře vyrobit blog. Paličatě si stála na tom, že si bude psát povdíky a bude je zveřejňovat. Blog je tady, a pokud se rozhodnete ji navštívit, prosím, buďte trochu tolerantní. V neděli jí bude devět... Jo a kapitoly jí samozřejmě kontroluji, a když je něco opravdu hrozné, přepíšu to. Proto se může stát, že uvidíte i něco... pokročilejšího (xDDD).
Předem se omlouvám za ty rychlé, časově skoky.Kim kráčela chodbou. Sama. Kass, zcela překvapivě, se zdržela u toho blbečka Patrika.
Ještě více se zachmuřila, když si uvědomila, že ji klidně nechala, ať si jde. Bylo to pro ní jako dýka do zad v tu nejneočekávanější chvíli.
Stále jí ale nešlo do hlavy, proč sem nastoupil. Proč právě teď? Proč až po tom, co je poznal? A proč je jí, sakra, tak povědomej? Jakoby ho už někde viděla. Ale čím víc se snažila na tu vzpomínku zaměřit, tím víc jí utíkala. A Kim to nehorázně dralo nervy.
"Dávej pozor," zavrčela na jednu mladou dívčinu, která do Kim narazila. Blondýnka moc dobře věděla, že se chová příliš hrubě, ale zrovna teď nebyla v náladě na jemnosti.
"P-promiň," vykoktala hnědovláska, která do ní narazila, a poplašeně se vydala na druhou stranu od Kim.
Ta si jen povzdychla, a promnula si rukou čelo. Bezva. Je nabručená, a ještě ke všemu žárlí. Ne na Patrika. To ani omylem. Spíš na Kass.
Podrážděně si povzdychla a znovu se vydala napříč školní chodbou do třídy.

"Už jen dvě hodiny!" brebentila nadšeně Kass. Bohužel, měla pravdu. Do začátku soutěže už zbývaly poslední dvě hodiny. Kim byla na vážkách, hlavně protože se jí vůbec nelíbila představa toho, jak běhá po kuchyni a něco kuchtí. To si vůbec nedokáza představit. Navíc, ještě pořád byla na svou černovlasou kamarádku naštvaná. Vypadalo to ale, že si toho Kassandra vůbec nevšímá. A blondýnce to začínalo lézt na nervy.
Kass nejdřív básnila o Patrikovi; o jeho očích, vlasech, těle a bůhví o čem ještě. Pak přesedlala na další hrozné - alespoň z pohledu Kim - téma: ta soutěž. To bylo furt: a neměly bychom skočit do krámu pro nějaké koření? Nemám si skočit domů pro nějaké misky a talíře?
Kim svou kamarádku nepoznávala. Neměla tušení, jestli byla nervózní, a proto hodně mluvila, nebo byla tak nadšená z Patrikovy přítomnosti, že prostě mlela o blbostech.
"Bez urážky, Kass, ale mohla bys být chvíli zticha?" vyjela nakonec na černovlásku. Ta zmlkla, a ublíženě si přeměřila blondýnku.
"Co zas?"
"Jen potřebuju chvíli ticha. Furt mluvíš o vaření nebo o Háru. Rupnou mi z tebe ušní bubínky," snažila se vysvětlit, nyní jemněji než předtím.
"Promiň. Máš pravdu. Já jen, že mi Patrik řekl, že na té soutěži bude taky, takže jsem nervózní," přiznala omluvně. Pak se na okamžik zamračila. "Neříkej mu Háro. Jmenuje se Patrik," namítla, když si nejspíš zopakovala Kimiiny slova.
"Kdoví, jestli se nakonec nejmenuje úplně jinak," zamračila se Kim. Tušila, že tohle není jeho jméno. Jen nevěděla proč a jak.
"Zase s tím začínáš?" povzdychla si Kass a unaveně se usmála.
"No promiň. Neříkej, že tobě na něm nepřijde něco divnýho," bránila se blondýnka.
"Kromě toho, že je divně krásný a má divný oči tak nic," pokrčila rameny černovláska.
"Hm," zabručela Kim. "Tos mi pomohla," zašklebila se.
"Pojď. Asi bychom měly hejbnout zadkem, jinak si nás učitelka parádně vychutná," upozornila Kass a vydala se do třídy. Kim ji následovala.

"Vítejte na dalším ročníku celoškolské Soutěži ve vaření!" ozýval se celou jídelnou ředitelčin hlas. Bylo tu spoustu lidí. Jak studentů-pozorovatelů, tak studentů-účastníků a rodičů. Taky většina učitelů.
"Doufáme, že jste si přinesli vlastní potraviny. Kuchyňské spotřebiče máte tam," mávla neurčitě kamsi za sebe, "takže v případě potřeby je použijte," dopověděla.
"Na vaření máte dvě hodiny, což zahrnuje i přípravu, a popřípadě i tepelnou úpravu. Porota se skládá ze tří učitelů, kteří budou spravedlivě rozhodovat o vašich jídlech. Hodně štěstí," popřála nakonec a zmizela za dveřmi.
Lidi se rozpohybovali; každý běžel k nějakému stolu, aby si ho stihl zabrat dřív, než ho někdo předbněhne.
"Už vím, proč jsem sem nechtěla jít," vrčela Kim, když se drala skrz dav.
"Už vím, proč jsem tě sem musela násilím dostrkat," zasmála se Kass, které jakoby vůbec nevadilo, že kolem ní je tolik lidí.
"Doufám, že si to pak budu moc sníst. Vždyť jsem kvůli tomu vypustila oběd," fňukala blondýnka, zatímco se snažila držet krok se svou kamarádkou.
"Neboj. Patrik slíbil, že nás pak vezme na oběd," usmívala se černovláska, ale Kim ztuhla. Prudce vymrštila ruku, kterou obtočila kolem zápětí Kass.
"Co-co jsi to řekla?" vydala ze sebe.
"No... že nás Patrik po soutěži vezme na oběd," opakovala nejistě tázaná, a nervózně těkala očima po lidech, jako by se ho snad snažila najít.
"A slyšela jsi snad můj souhlas?" zasyčela Kim.
"Ne. Chci říct... napadlo mě, že bys ráda šla s námi," plácala Kass.
"Aha. Tak tebe napadlo, jo? A copak nevidíš, jak zamračeně se na něj dívám?" prskala Kim.
"Ale no tak, Kim. Vždyť je to jeden neškodný oběd!" prosila černovláska.
"Ne. V žádném případě," zavrtěla nesoulasně hlavou, pustila svou kamarádku kolem které se následně protáhla k nejbližšímu volnému stolku.
Kass jí zmučeně sledovala, dokud jí neproblesklo očima cosi škodolibého, a ona se vydala za svou spolukuchařkou.

"Já mám hlad," skučela Kim, když vycházely z jídelny.
Kass byla jakási smutná. Kim netušila, jestli to bylo kvůli tomu, že nebyly první, nebo kvůli tomu, že se na ně nepřišlo podívat Háro.
"Hele, jestli tě žere nepříchod Há-" zarazila se v půlce věty, jelikož pak skoro neslyšně zasyčela a na někoho se zamračila.
Kass zmateně zvedla hlavu a srdce se jí rozbušilo, jak úlevou, tak štěstím.
"Moc mě mrzí, že jsem nepřišel," omlouvalo se Háro, které před nimi stálo v celé své kráse. "Měl jsem neodkladnou záležiost, kterou jsem musel vyřešit," dodalo.
"No jistě," zamumlala si pro sebe Kim.
"To nevadí," usmívala se Kass, až se na ni blonďatá kamarádka s obavami podívala.
"Jdeme na ten oběd?" zajímal se.
"Jasně!" přikývla Kass ve stejnou chvíli, kdy Kim nahlas zahučela "Ne!"
Patrik pobaveně zvedl obočí a usmál se.
"No tak, Kim. Prosím! Pojď tam s námi. Vždyť víš jak jsem nervózní, když jsem sama," přemlouvala svou kamarádku černovláska, a ke konci natolik ztišila hlas, že skoro šeptala.
Kim se jí vzdorovitě dívala do tváře, ale když viděla její smutné, psí oči, roztála.
"Tak jo," zafuněla nakonec popuzeně blondýnka a vrhla jeden nevraživý pohled k Patrikovi.
"Skvělý! Seš fakt kamarádka!" vypískla nadšeně Kass a šťatně objala svou Kim.
"Takže jdem?" zeptal se zvědavě.
Obě přikývly. Kass nadšeně, Kim váhavě.
"Super," přikývl Patrik, a stoupnul si vedle Kass, která vypadala, že se samým blahem rozteče. Kim to sledovala s jistým znechucením v očích.
Vydali se tedy ven ze školy, a pak do blízké restaurace. Černovláska se s Patrikem bavila uvolněně, zatímco Kim si připadala jako páté kolo u vozu. Občas něco sarkastického utrousila nebo odpověděla na dotaz.
V malé restauraci se posadili kolem stolku v rohu podniku.
Patrik si objednal pizzu, Kass taky a Kim se dohodlala s černovláskou, že se rozdělí.
Po několika desítkách minutích, kdy si spolu povídali, se Kass omluvila, že musí na záchod. A tak je tam nechala samotné.
Kim byla nervní, jelikož byla sama s Hárem, a to se jí vůbec nelíbilo. Zvlášť ten jeho zkoumavý pohled.
"Jsi strašně podobná matce," vydechl nakonec poněkud roznežněle. Oslovená překvapeně zvedla oči a podívala se na něj.
"Hlavně ty oči," dodal.
Kim nakrčila obočí. Počkat... jaktože zná její mámu? Byla si naprosto jistá, že tihle dva se nikdy nepotkali. Navíc, mamka měla oči hnědé jako čokoláda, zatímco Kim je měla zelené. Tak o čem to, ksakru, mluví?
Patrik si nejspíš všiml Kimiinýho zamračeného a nechápavého zraku, jelikož nekolikrát zamrkal, a uhnul pohledem.
Než se blondýnka stačila zeptat, co tím myslel, vrátila se Kass a obstarala zbytek konverzce. Kim však nemohla spustit oči z Patrika, jehož jí slova nedávala smysl. Ani v nejmenším.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 2. srpna 2013 v 18:51 | Reagovat

Je sice škoda, že to nevyhrály ale důležité je zúčastnit se ne?? :D A mimochodem... kdy se provalí Patrikovo pravé jméno?? Ne, že bych si byla jistá, že je fešné ale jsem s Kim za jedno :-D
Ten blog tvojí ségry je krásný!! Tos dělala ty?? :O ;) Hned si pudu něco přečíst ;) (až se vrátím, protože mě tady NĚKDO pořád mlátí do ramene!!)

2 Milča Milča | Web | 2. srpna 2013 v 20:44 | Reagovat

Proč asi Kim Patrika nemá ráda?? :D
A ano podle Ewil jsem Savannah já (i když nemám blonďaté vlasy ;D)
A teď se jdu mrknoutna blog tvé ségry :)

3 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 2. srpna 2013 v 21:21 | Reagovat

Jasně ;) Moc ráda si to přečtu!! :D
A ten NĚKDO je Bára xD Jako na tý prostřední fotce... akorát má blonďatý vlasy :D

4 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 19:18 | Reagovat

Ten preklep xDD Kim má zelené vlasy? :DDDDDDDDD Ale je to fajn kapitola, teším sa na ďalšiu... Zaujímavé s tým Patrikom :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama