Svět za zrcadly - 4.kapitola

14. června 2013 v 19:51 | Scriptie*13* |  Svět za zrcadly
Okey, vím, že jsem slíbila, že tu měla být už včera. Jenže já byla až do půl sedmé venku, a stihla jsem se jen taktak najíst a udělat úkoly. Proto to sem dávám dnes. :o)
Jo, a v Kassiiném "zlověstném" pohledu nehledejte nic převratného. Prostě škodolibá, kamarádská radost, když někdo přinutí kamaráda dělat něco, co neche.
A nechtějte po mně nic vědět, stejně se ti nedozvíte. :P

Kim dorazila domů, celkem strhaná a málem unuděná k smrti. Nakupování ji bavilo, ale ne jídla. Spíš oblečení, šperků, a tak.
Zamkla za sebou, a šla do koupelny. Hlad, který měla, už ji přešel, takže se mohla věnovat svým zálibám.
Jakmile vešla do koupelny, pohled jí padl na zrcadlo. Zničehonic pocítila, jakoby ji někdo sledoval. Otřásla se, a pak se rozhlédla. Jenže nikdo, kromě ni tu nebyl. Bohužel, pocit nepolevoval, a tak raději rychle z koupelny vycouvala.
A pocit byl pryč. Kim se zamračila, ale pak jen zavrtěla hlavou a vydala se do pokoje. Převlékla se a sedla si ke stolu. Věděla, že na něm má binec, ale nijak to neřešila. Důležité bylo, že ona věděla, kde co leží. Takový chaotický pořádek.
Popadla tužku a začala s ní v rukou otáčet. Při tom přemýšlela, co by mohla nakreslit.
Kreslení bylo její velikou zálibou. Rodiče si z ní dělali srandu, že se narodila s tužkou v ruce.
Nudila se, a tak prostě čmárala to, co ji napadlo. Jednou to byla růže, pak detailní záběr na oko, a spousta dalších malůvek.
Pak si jen povzdychla a tužku položila, načež si otevřela notebook, a začala tam hrát různé hry.
Ale ani to ji nepřimělo přestat přemýšlet o tom pocitu v koupelně. Proto se znovu zvedla a pomalu nakráčela do koupelny.
Už se jí nezdálo, že ji někdo sleduje, takže si zaběhla pro oblečení na noc, a pak se vysprchovala.
Přemýšlela, proč ji Kassadra přinutila, aby jí pomáhala ve vaření. Vždyť věděla, jak moc to nedělá ráda. Neměla to prostě v krvi. Na rozdíl od její mámy. Ta vařila božsky.
Asi měla prostě škodolibou radost, když mi mohla udělat něco, co nemám ráda, zauvažovala Kim.
Osušila se, převlékla se do pyžama, a pak seběhla do obýváku. Zapnula televizi, a listovala tv stanicemi. Jenže tam nic převratného nebylo.
Když si uvědomila, kolik je hodin, trochu se zděsila. Půl jedenácté.
Vyběhla schody a vplula do svého útulného pokoje, kde si zalezla pod svou peřinu a zavřela oči.
Pod víčky ji však probleskávaly různé obrazy. Jak dneska s Kass nakupovala, jak se s ní hádala, ale hned na to se s ní smířila…
Taky přemítala, jestli by na ustanovený den soutěže prostě neměla předstírat nějakou nemoc. Vždyť kolikrát už to udělala. Ale pak ji napadlo, že je to zbabělost. Proč by se bála nějaké soutěži ve vaření? Stejně to za ni vyhraje Kass, jelikož Kim je v tom naprostý laik, a tak by všechno zkazila.
Přetočila se na druhou stranu, čelem k oknu. Byla za ním tma, jelikož zrovna tenhle pokoj směřoval k lesu. Ostatní místnosti směřovaly k silnici a k domům.
Začalo jí být horko, a tak vylezla z postele a okno otevřela. Ovanul ji studený vzduch, který jí udělal náramně dobře. Nádherně voněl po lese, dešti a všeobecné vlhkosti.
Chvilku tam jen stála, opřená o parapet, a zasněně hleděla na hvězdy. Nádherně zářily, protože měsíc byl pryč, byl v novu, takže hvězdy nemělo co osvětlovat.
Po nějaké době, okno nechala na ventilačku, hupsla zpět do postele, kde se zachumlala a brzy usnula jako dudek.

Osoba, pravděpodobně muž, jelikož měl široká ramena, byl oděný v černé mikině, a černých kalhotách. Přes hlavu měl kapuci, takže nebylo možné poznat barvu jeho vlasů. Obličej mu halil stín, který znemožňoval někomu nahlédnout do jeho očí.
Krokem kočky, stejně rychlým a mrštným, přesto tichým, vkročil do pastelově fialového pokoje, uprostřed nějž se tyčila větší postel. Spala na ni dívka, klidně oddychovala, a její plavé vlasy byly rozhozené přes polštář.
Neměla nejmenší tušení, že je někdo v jejím pokojí.
Muž se k dívce přiblížil a pomalu si klekl. Natočil hlavu ke straně, jako by si ji prohlížel. Nakonec se zaleskly jeho zuby, které ukázal v rychlém úsměvu.
Znovu se postavil, a jemně přejel bříšky prstů po dívčině tváři. Ta se jen zavrtěla, lehce nakrčila čelo, ale přesto spala dál.
Cizinec, stojící u její postele, svou ruku stáhl a nechal viset podél těla. Ještě chvíli si ji prohlížel, než začal zkoumat pokoj plavovlásky. Pohledem se nejdéle zdržel na její nástěnce s fotkami a různými připomínkami.
Vykročil směrem k ní. Začal se dívat na fotky. Na většině z nich byla plavovláska spolu s nějakou jinou černovlasou dívkou, které byly v různých pozicích, přesto se zářivě usmívaly do objektivu.
Na dalších z nich, stálo blonďaté děvče, o poznání mladší než je teď, mezi svými rodiči.
Černooděnec zaťal čelist, až mu skoro hrozivě vystouply lícní kosti.
Vzdálil se od nástěnky, ještě chvíli se procházel po jejím pokoji, než odešel. Zavřel za sebou dveře.
Nikdo si nevšiml, že by muž vycházel hlavními dveřmi. Prostě zmizel.

Další den ráno, se Kim probudila neodpočatá a nedospalá. Budík vyzváněl na jejím stolku jako pominutý, až to začalo být otravné.
Naštvaně ho vypla a vyhoupla se na nohy. Přešla do koupelny, a tíživý pocit, že ji někdo sleduje, se naštěstí nedostavil. Proto provedla ranní hygienu a vybrala si další, pěkný oblečení. Překvapivě, opět s converskami.
Nad koženou kabelkou chvíli přemýšlela, než ji dala zpátky a raději si vzala batoh. Hodila do něj svačinu a pití, pak přes sebe přehodila Lehkou bundu, a vykročila z domu.
Do březnového úterka, které bylo celkem chladné, na to, že by už mělo přicházet jaro. Bohužel, Kim si ani nevšimla žádných barevných rozkvetlých kytek.
Procházela známou cestou, která byla opět tichá, nebýt pár lidí, kteří opět spěchali do práce. Jako každý den.

Zastavila se na rozcestí a počkala na svou kamarádku, načež se obě dvě vydaly do školy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 milčííííííík milčííííííík | Web | 15. června 2013 v 10:09 | Reagovat

Wow, zajímalo by mě co po Kim chtěl....
Jinak už tky přemýšlím nad novým vzhledem :)

2 Lukáš Lukáš | Web | 15. června 2013 v 12:39 | Reagovat

zdravím, však se neomlouvej za to žes byla venku... normálně si užívej života tak jak chceš (oni sem lidi sem tam zase přijdou ... žádný strachy) :)

3 Ewiline Ewiline | Web | 16. června 2013 v 13:09 | Reagovat

ÁÁÁááááááá!! A já asi vím kdo to je... Proč by asi zatínal zuby nad fotkami její rodiny?? Hahahahha!! To je suuuuper!! :D (Taky je možný, že se pletu, ale já si myslím, že ne;)
Kdy sem dáš další?? *psí očka* ;)

4 Ewiline Ewiline | Web | 17. června 2013 v 16:35 | Reagovat

Víš, co?? Já ti to všechno písnu na mail ;)

5 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 18. června 2013 v 20:49 | Reagovat

Ooo! Som zvedavá, kto je ten záhadný človek! Nie je jej skutočná rodina? Hmm... Už sa teším na ďalšiu časť! :D :-)

6 milciik milciik | Web | 19. června 2013 v 16:35 | Reagovat

Melodie?? Nejspis v sobotu ;-)

7 Clarush* Clarush* | Web | 20. června 2013 v 15:25 | Reagovat

Ahoj, jsem zpět :D Koukám že mám co číst :DD to musím napravit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama