To by nešlo - 5. kapitola

3. března 2013 v 12:13 | Scriptie*13* |  To by nešlo
A zase to vyšlo jinak, než mělo. Měli se setkat s Angel a něco udělat. To však samozřejmě ne! Zavolá si je Satan, a ještě ke všemu je mnohem měkčí, než jsem myslela! Tak to tak vypadá, že to skončí úplně jinak, než by mělo a že to možná nebude tak dlouhý... Božíčku... :(
Co se dá dělat. Věnováno Ewil, která už byla nedočkavá, detimesice a Livv. :)

"Hm. Dík," zabručel jsem. Nevěděl jsem, jak se k tomu vyjádřit. Copak jsem jim měl říct, že mi šíleně vadilo, jak byl Tay na Ang zlý? Nebo že jsem měl chuť mu skočit do cesty a zbránit mu v ublížení Angel? Ne, to jsem nemohl. Mysleli by si, že jsem se do ní... zamiloval...
Druhého dne jsem se oblékal pomalu. Bál jsem se, co bude Ang dělat.
"Dělej!" zahučel na mě ze zdola Mike.
Už jsem sbíhal po schodech, když jsem najednou dostal divný pocit. Všechno kolem mě se rozmazávalo a já ztrácel pevnou půdu po nohama. Na chvíli byla tma a já zavřel oči.
Ucítil jsem teplo a pevnou zem. Otevřel jsem oči a rozhlédl se. Byl jsem v nějaké kanceláři. Dominoval jí obrovský stůl, na kterém byla hromada papírů a dalších všelijakých věcí. Pokoj byl vymalovaný červeno černě a nebyly tu okna. Jen na stropě visel obrovský lustr.
Kolem mě byli i sourozenci a tvářili se nechápavě, Michael vyděšeně.
"Jak jste ji mohli nechat jít?" zaburácel místností nakřáplý, přesto sametový hlas. Zatrnulo mi. Tenhle hlas jsem znal a doufal jsem, že ho už nikdy neuslyším.
Zadíval jsem se zpět ke stolu a teď tam byla i hlava pohledného mladíka. Když nepočítám rudé oči, ve kterých byl momentálně hněv.
"Jak?!" ozval se znovu.
Byli jsme ticho. Nevěděli jsme, co říct.
"Cecidite?!" oslovil mého bratra. Satan nám totiž udělil vlastní jména. Pocházely z různých jazyků, ale znamenaly to samé. Buď temný, zlý, černý a tak dále. Zrovna na nás padly latinský názvy.
Michael si přivlastnil jméno jednoho archanděla, prý aby mu připomínalo, kým kdysi byl. My ostatní jsme si taky změnili jména a po pár měsících jsme na ně navykli.
Jmenovaný sebou trhl, jak nebyl zvyklý na tohle oslovení. "Ano pane?" zašeptal.
"Řekni mi jediný, jediný důvod, proč jste to děvče, které je spojené s anděly, nechali žít?" zaječel na něj. No ovšem. Tomu nikdy nic neujde.
"Dali jsme ji šanci. Pokud by nás prozradila, ihned bychom ji zabili," zahlásil pohotově Michael. Proti své vůli jsme zavrčel. Nelíbilo se mi, jak se baví o její smrti.
Satan se ke mně otočil. "Nějaký problém, Ater?"
Taky jsem cukl, při zaznění svého jména. Zavrtěl jsem hlavou
"A jak se nám vyjádříte vy, Tenebris a Malum?" otázal se Rachel a Taye.
"Ale pane, představte si to: není to jedna z těch nephilimů?" vyhrkl najednou Taylor. Všichni se k němu překvapeně otočili. Ale dávalo to smysl. Pevné spojení s anděly, nebeské chování, dobré skutky... Bože, chci říct Satane! Ona je opravdu nephilim.
"Co tím chceš říct, Malum? Že jeden z jejích rodičů je anděl, druhý člověk?" zeptal se zvědavě.
Taylor hořečnatě přikývl. Já jsem nebyl schopný slova. Ona je nephilim
"To je vskutku zajímavé… Ale přeci jen je to z části anděl, měli jste jí zabít," řekl po chvíli ticha Satan. Všichni jsme se zkroušeně zadívali na podlahu.
"Navíc ani nikoho nezabíjíte. Chováte se jako lidi. Dokonce se snažíte dělat dobré skutky," pokračoval. Namáhavě jsem k němu zvedl zrak. Mračil se a nesouhlasně kroutil hlavou.
"Bůh nevyhodil ty pravé," zamrmlal si pod nos. Udiveně jsem pootevřel ústa.
"Co já teď s vámi? Ještě byste mi nakazili ty dobrou zkaženou část," zasténal. Byl jsem ztuhlý šokem. On uvažuje o tom, že nás předá Bohovi?
Satan se složil do židle. "Zpátky vás nepřijme. Museli byste se snažit sebevíc a i potom pochybuji. Možná je proslulý tím, že je mírumilovný, není však moc trpělivý a nerad dává druhé šance. Nerad to používám, ale teď mi nezbývá nic jiného. Bože můj…"
Vysvětlivky:
Nephilim - Nefilim (dítě anděla a člověka)
Tenebris (Rachel) - z latiny: tma
Cecidit (Michael) - z latiny: padlý
Ater (Matt) - z latiny: černý
Malum (Taylor) - z latiny: zlo

Kdo by ještě něco nechápal, nechť se ozve. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ewiline Ewiline | Web | 3. března 2013 v 17:54 | Reagovat

Díky díky díky!! :D Sice je krátká ale fakt božíííí!!!
To s těmi latinskými jmény se ti moc povedlo... Už sem říkala, že mě latina strašně fascinuje?? Bohužel u nás na škole jí nevyučujou...:(
Btw můžu se zeptat kolik tak je hlavním postavám?? Nějak sem pozapomněla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama