Něco o Scriptie...

27. února 2013 v 20:48 | Scriptie*13*

Scriptie alias NikolSo... what can I tell you about me? Začněme tedy v bodech:
Znamení: Rak
Čínské znamení: Had
Oblíbené knihy: Příbehy z kouzelné obory, Harry Potter, Síla pětice, Kost přání, Nástroje smrti, Odkaz Dračích jezdců
Filmy a seriály: Hobit, Pán Prstenů, Harry Potter, Sherlock BBC, Letopisy Narnie, Město z kostí
Oblíbená anime: Kuroshitsuji (Black Butler), Death Note, Another, Corpse party,
Oblíbené postavy: Fili & Kili (Hobit), Fred & George (Harry Potter), Sherlock Holmes & John Watson (Sherlock BBC) Samvěd Křepelka (Pán Prstenů), Jace (Město z kostí), Safira a Murtagh a Angela (Eragon),
Hobby: Čtení, psaní, kreslení a malování, přírodopis, angličtina, zvířata,
Jazyky: Angličtina, Ruština, Němčina
Oblíbené vůně: Seno, déšť, noční a ranní vzduch, vzduch po dešti
Hudba: Two steps from hell, Alexandre Desplat, Evanescence, Linkin park
Datum narození: 6.7.
Kontakty: nikeola07@gmail.com ; skype: retardka07
Ve větách: Spousta lidí o mě prohlašuje, že jsem zvláštní. Nebo divná. Taky praštěná, nenormální a šílená. Ve společnosti přátel a rodiny se cítím svobodně a vesele. Dělám ze sebe střelenou, zkouším být vtipná (i když občas ne moc úspěšně) a celkově si povídám. Jenže. Nesnáším cizí lidi. Zvlášť pokud jsem sama a jich je víc. Bojím se jich. Proto vždy, když procházím chodbou ve škole, když chci třeba na záchod, držím se u stěn tam, kde nikdo není. Mám sklopenou hlavu a snažím se dělat nenápadnou.
Jinak jsem absolutně zamilovaná do Hobita a nyní i Sherlocka. Hrozně se mi líbí stav mezi Sherlockem a Johnem. Holmes je takový "nelidský" a přesto si cení svých přátel. Zato Watsonovu trpělivost stále obdivuju. Třeba po s03e01 bych se Sherlockem snad ani nepromluvila. No jo.
Ráda čtu, i když poslední dobou ne tak moc jak bych chtěla a tak moc, jako dřív. Tedy, samozřejmě že čtu. Není dne bez přečtení něčeho. Ale jde o to, že teď spíše čtu z mobilu (internetové povídky) (většinou anglické) a na knížky tak nezbývá tolik času. A to mě mrzí. Co se dá ale dělat, že.

Já a Psaní

Jestli mám být upřímná, už si ani moc nepamatuji, co mě k psaní dohnalo. Vím, že jsem jednou, když mi mohlo být tak sedm-osm, jsem napsala svůj historicky první příběh. Myslím, že se jmenoval Dobrodružství médi Pusíka. :D Už tenkrát mě rodiče chválili za mou fantasii. A já jsem obecně člověk, jenž potřebuje nějakou pochvalu, aby ho to nakoplo k další akci. A ono dokoplo.
Po pár letech jsem narazila na stmivani.eu a četla jsem všechny ty krásné povídky. A tak mě jednou napadlo: proč to nezkusit taky? A jak jsem řekla, tak se stalo. Začala jsem pracovat na několika dalších povídkách, z nichž jen jedna spatřila světlo světa - Can you forgive me? Ostatní ležely v šuplíku, nedokončené, ale nezapomenuté. Bohužel, tenkrát jsem procházela érou upírů, takže každa povídka, napsaná na papír nebo do počítače, měla něco společného s "tradičními" upíry z Twilight ságy. Pamatuji se, jak jsem před několika měsící našla ve své palandě sešity se spoustou rozepsaných povídek. Nemohla jsem jinak, než nad nimi kroutit hlavou. A přesto jsem je nevyhodila, protože jsem v nich viděla ten čas, co jsem do nich tenkrát dala a myslela si, bůhvíjak nejsem dobrá.
Další osobou, která značně přispěla k mé lásce k psaní, byla moje kamarádka Eliška. Jediná živoucí bytost, která věděla, že píšu a vyhrožovala mi, že pokud jí je nedám přečíst, něco mi udělá. A tak jsem jí poctivě nosila sešity s povídkami a ona mi je na konci vyučování vracela s tím, ať okamžitě napíšu pokračování. Měla jsem radost, když jsem viděla, že se někomu líbí.
A díky tomu, že jsem četla i jiné povídky a hodně knih, měla jsem docela širokou slovní zásobu (přestože si někdy na nějaká slova nemůžu vzpomenout) a i nějaké znalosti gramatiky. Ty se povážlivě zvětšily, když jsem četla "učení češtiny" na stmivani.eu. Díky němu jsem byla hodně napřed v ČJ a začala jsem být na gramatiku hodně háklivá. Ale i přesto si nedovoluji tvrdit, že vím všechno. Například čárky mi dělají problém dodnes.
Ještě několik měsíců jsem byla ztracená v psaní FF na Twilight, než mě pak napadlo, že bych si mohla založit blog. Tenkrát jsem byla jakž-takž dobrá (ano, samochvála smrdí, ale...) a tak jsem v tom neviděla problém. BUM! - blog byl na světě a já začala zveřejňovat povídky. Překvapily mě komentáře, které jsem nalezla pár dní po založení - od skvělé Ewilky a Milči (nyní Milenne). I jejich nadšení mě povzbuzovalo k tomu, abych psala a psala. A tak jsem i dělala.
A jednoho dne přišlo osvícení - netuším, jestli mě políbila múza či co, ale začala jsem se svou první, originální povídkou - To by nešlo.
I přesto, že byla první, nijak mi k srdci nepřirostla. Nevím proč. Možná proto, že jsem s ní nestrávila tolik času. Opravdu netuším.
A musím říct, že za těch několik let je moje psaní na trochu jiném psaní a já upřímně doufám, že i tak se budu dál vyvíjet a jednoho dne napíšu nějakou knihu. Nevím kdy a ani co, ale jsem si jistá, že až napíšu něco, co je hodno výtisku, poznám to. A když ne já, taky vy, moji milí čtenáři. :)
To je asi celá cesta od začátků až doposud. Nebudu říkat až do konce. Protože tohle není konec.

Oblíbené hlášky:
No potěš koště (xD)
Vedle jak ta borovice (když může být vedle jak ta jedle, tak proč ne jako borovice? Já se nezmínila, že jsem dobrá filozofka?)
On o tom neví ani v/a zbytek písmen v abecedě (?) (---//---)
Houby s voctem
Pardon ( já se omlouvám pořád a každýmu. Vždycky zpanikařím a místo promiň řeknu pardon.)

A malý dodatek: nemám ráda, když musím mluvit sprostě. Spolužáci si za to ze mě utahují.
Takže si to vynahradím jinými slovními obraty. Muhehehe! Navíc, to že nerada mluvím sprostě, je něco jiného, než psát sprostě. Tedy, ne, že bych to někdy měla v plánu, ale když je taková holt postava...

Snad jsem to napsala všechno a něco jste se o mně dozvěděli. Zároveň gratuluji těm, kteří si to celé pročetli. :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ewiline Ewiline | Web | 1. března 2013 v 18:01 | Reagovat

Trochu mi to připomíná mě... akorát moje mamka nekreslí - pro mě je vzor ségra :D Btw jestli ti bude v červnu dvanáct tak sem vlastně o rok starší než ty :D mě bylo v únoru 13. :D 5 dní po narozkách sem si založila blog :D
Myslím si, že si úžasná Script - fakt nemám v sobě žádnou kritiku, a to většinou kritizuju:P

2 Isobel Isobel | Web | 1. března 2013 v 21:37 | Reagovat

Trochu jako já :D Jenže já jsem drzá a sprostá :D Já osobně píšu od osmé třídy a v červnu mi bude sedmnáct. Takže je to docela dlouho :D Ať se ti povídky vedou! Přeju hodně štěstí i s tvým blogem.

3 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 1. dubna 2013 v 9:22 | Reagovat

Jééj, taky se v tom docela vidím. Působíš jako moc sympatická holka, Možná si od tebe něco přečtu. ;) Každopádně přeji hodně štěstí, ať tě psaní baví i nadále. :)

4 Xiloli Xiloli | Web | 10. června 2013 v 21:26 | Reagovat

Nádherný blog!

5 Gil Gil | 9. září 2013 v 14:14 | Reagovat

Dík za gratulaci :)))

6 Ellrean (Největší fanynka) Ellrean (Největší fanynka) | 4. prosince 2013 v 20:45 | Reagovat

Jsem skoro stejná, ale u nás v rodině kreslí jenom teta :)))
Je to prostě úžasný blog, miluju ho!!!
(Zkus trilogii knih Hunger games, je taky boží)Dávám ***** hvězdiček. Doufám že dost :)))

7 Anonymka = Fanynka Anonymka = Fanynka | 9. prosince 2013 v 18:23 | Reagovat

Moje kamarádka si založila blog, ale nejde jí udělat článek. Zkoušely jsme to najít v Nápovědě, ale tam je napsáno tohle - cituji - Klikněte na záložku Články. Objeví se vám editor, do kterého můžete začít hned psát svůj text! Ale mi jsme to zkoumali asi půl hodiny a psát se do toho nedá!!! Prosím napiš mi, jak máme teda udělat ten článek. Předem Díky Anonymka = Fanynka

8 Anonymka = Fanynka Anonymka = Fanynka | 11. prosince 2013 v 17:56 | Reagovat

V pohodě na počítači jejího táty to jde :))) Díky za pozornost (Hádej jak moc mi spadla brada, když jsem uviděla jméno Anonymka (Fanynka) na tvojí stránce :)Odpověď zní - DOST! :))) Hodně štěstí s blogem :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama